O mne

Martin-Novak-kouc

Ahoj, volám sa Martin Novák a ak vás zaujíma, kto to píše tento blog a aký je jeho „background“ tak tu to je:

Po skončení Ekonomickej univerzity v Bratislave som pracoval takmer 9 rokov v audítorsko-daňovej spoločnosti. Najprv ako asistent audítora a neskôr ako licencovaný audítor a manažér. Aj keď to bola práca pre mňa ako šitá na mieru, ku koncu tohto životného obdobia som už cítil, že potrebujem zmenu. Práca mi už ku koncu neposkytovala naplnenie a nevidel som v nej pre seba vnútorný zmysel.

Najskôr som presne nevedel akú zmenu. Popri občasnom poradenstve a robení školení pre bývalého zamestnávateľa, sa rýchlo z môjho koníčka fotografovania vyvinula dráha profesionálneho fotografa. Bol to krok do neznáma a priniesol veľa nových a často aj náročných skúseností. Môj život sa úplne zmenil. Asi si viete predstaviť reakcie okolia a nové výzvy, ktoré s tým prišli.

Popritom po tejto zmene ma ešte nadchla permakultúra. Presťahovali sme sa s manželkou na dedinu a zabávali sme sa záhradníčením. Do toho ešte „prišli“ dve deti a bolo veselo :-). Táto zmena profesie a životného štýlu mi priniesla do života viac flexibility, možnosť byť pri svojich deťoch viac ako je bežné a hlavne iný pohľad a novú perspektívu. Navyše to ešte viac podporilo moje neustále skúšanie nových vecí a experimentovanie v oblasti osobného sebazlepšovania.

Ale ako sa vraví, nič netrvá večne. Fotografovanie mi poskytlo uspokojenie mojej túžby po kreativite a nezávislosti, čo mi dráha audítora neposkytovala. Vydržalo to takto skoro 10 rokov. V posledných rokoch tohoto obdobia sa ale čoraz výraznejšie ozývala potreba, ktorá vo mne vždy bola.

Tá potreba bola nasledovať svoje poslanie a cítíť v tom čo robím môj hlboký vnútorný zmysel. Po hľadaní som zistil, že túto potrebu napĺňam najlepšie pomáhaním druhým pri ich osobnom rozvoji a pri hľadaní ich vlastného naplnenia v pracovnej oblasti ako kouč a mentor.

Paradoxne bola táto potreba viac uspokojená pri povolaní audítora, keď tam som ako manažér pracoval so svojím tímom a to ma najviac uspokojovalo.

Takže to bola cesta akou som sa dostal k písaniu tohoto blogu. Fotografovanie je už v súčasnosti len prostriedok na vyjadrenie mojej kreativity a koučing, mentoring a volnyprezivot.sk je môj hlavný „focus“ (inak tak sa volá model môjho auta :-)).

Okrem spomínanej záhrady veľmi rád cestujem po svete a chodím po horách, aj keď pri malých ďeťoch to zatiaľ nie je to čo bývalo. Ale určite bude a vo väčšej zostave:-).

Martin Novak coaching

Na tomto blogu používam svoje vlastné fotografie. Ak sa Vám niekedy bude zdať, že fotografia sa úplne nehodí k textu, tak to som asi nevedel nájsť vo svojom portfóliu nič vhodnejšie :-). Ak sa Vám fotografie páčia a chceli by Ste vidieť viac z mojej tvorby tak tu ich nájdete: LIFESTYLE FOTOGRAF. A okrem takýchto lifestyle fotografií som sa venoval aj biznis fotografiám a portrétom: BUSINESS FOTOGRAF.