fbpx

O mne

Ahoj, volám sa Martin Novák. Ak vás zaujíma, kto to píše tento blog a aký je jeho „background“ tak tu to je:

Po skončení Ekonomickej univerzity v Bratislave som pracoval 8 rokov v audítorsko-daňovej spoločnosti. Najprv ako asistent audítora a neskôr ako licencovaný audítor a manažér. Aj keď to bola práca pre mňa ako šitá na mieru, ku koncu tohto životného obdobia som už cítil, že potrebujem zmenu. Práca mi už ku koncu neposkytovala naplnenie a nevidel som v nej pre seba vnútorný zmysel.

Zmena prvá – z audítora fotografom

Najskôr som presne nevedel akú zmenu. Popri občasnom poradenstve a robení školení pre bývalého zamestnávateľa, sa rýchlo z môjho koníčka fotografovania vyvinula dráha profesionálneho fotografa. Bol to krok do neznáma a priniesol veľa nových a často aj náročných skúseností. Môj život sa úplne zmenil. Asi si viete predstaviť reakcie okolia a nové výzvy, ktoré s tým prišli.

Popritom ma ešte nadchla permakultúra. Presťahovali sme sa s manželkou na dedinu a zabávali sme sa záhradníčením. Do toho ešte „prišli“ dve deti a bolo veselo :-). Bola to veľká zmena profesie a životného štýlu celkovo. Priniesla mi do života viac flexibility, možnosť byť pri svojich deťoch viac ako je bežné. No hlavne mi priniesla iný pohľad a novú perspektívu. Navyše to ešte viac podporilo moje neustále skúšanie nových vecí a experimentovanie v oblasti osobného sebazlepšovania.

Zmena druhá – z fotografa koučom

Ale ako sa vraví, nič netrvá večne. Fotografovanie mi poskytlo uspokojenie mojej túžby po kreativite a nezávislosti, čo mi dráha audítora neposkytovala. Vydržalo to takto 10 rokov. V posledných rokoch tohoto obdobia sa ale čoraz výraznejšie ozývala potreba, ktorá vo mne vždy bola. Na svoje naplnenie si musela počkať až na moju 40-ku.

Tá potreba bola nasledovať svoje poslanie a cítíť v tom čo robím, hlboký vnútorný zmysel. Pri sovojom hľadaní som zistil, že túto potrebu napĺňam najlepšie pomáhaním druhým pri ich osobnom rozvoji a pri hľadaní ich vlastného naplnenia ako kouč a mentor.

Paradoxne bola táto potreba viac uspokojená pri povolaní audítora. Práve tam som ako manažér pracoval so svojím tímom a to ma najviac uspokojovalo.

coach coaching koučing kouč

Takže to bola cesta akou som sa dostal k písaniu tohoto blogu. Fotografovanie je už v súčasnosti len prostriedok na vyjadrenie mojej kreativity. A koučing, mentoring a volnyprezivot.sk je môj hlavný „focus“ (inak tak sa volá model môjho auta :-)).

Okrem spomínanej záhrady veľmi rád cestujem po svete a chodím po horách. 

Martin Novak coaching

Ak Vás zaujíma aj moja minulosť fotografie a chceli by Ste vidieť viac z mojej tvorby tak tu ich nájdete: LIFESTYLE FOTOGRAF. A okrem takýchto lifestyle fotografií som sa venoval aj biznis fotografiám a portrétom: BUSINESS FOTOGRAF.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner