Tu začni

Prečo „Voľný pre život“ – O čom je vlastne táto stránka?

Súčasná práca Vás nenapĺňa a nevidíte zmysel v tom kde trávite väčšinu svojho bdelého času?

Tento blog je práve o tom ako si nájsť to, čo nás napĺňa a vnútorne uspokojuje. Každý máme nejaké talenty, niečo čo nás baví a zároveň nám to ide dobre. To sú vodítka k nášmu jedinečnému poslaniu. Potom aj tie ostatné dieliky puzzle prirodzene zapadnú do skladačky nášho života.

Vôbec nič nestíhate a život sú pre vás len samé povinnosti?

Tento blog je tiež o tom, ako si urobiť v živote priestor pre to, čo je pre vás dôležité a pre tých, ktorí sú pre vás dôležití.

voľný pre život, o blogu, naplnenie, o stránke

O tom ako si život zjednodušiť a vypustiť z neho veci a činnosti, ktoré ho bránia žiť naplno a zmysluplne. O tom ako byť efektívny a zamerať sa na to naozaj podstatné.

Témy work-life balance a poslania sú pevne spojené aj s mojím osobným príbehom. Začínal som od nuly v dvoch nových profesiách (ako fotograf a life-coach) úplne odlišných oproti môjmu pôvodnému povolaniu audítora.

Cielene som si budoval svoju životnú rovnováhu. Vytvoril som si svoj „ideálny“ work-life balance, ale práca mi už neposkytovala naplnenie a necítol som sa spokojný. Dostával som od „sveta“ signály, že treba niečo zmeniť. A to aj v podobe zdravotných problémov.

A vtedy som už pochopil, že niečo treba zmeniť. Hľadal som prečo nie som vnútorne spokojný a prečo mám tieto zdravotné problémy.

A našiel som nielen dôvod, ale objavil som aj čomu sa chcem v živote venovať a ako sa do toho pustiť, aby to nezostalo len planým snom. A čo je ešte dôležitejšie, nestačilo len pustiť sa do toho čo chcem robiť, ale potreboval som zmeniť svoje programy a zvyky, aby sa efekt odrazil aj navonok v mojom živote.

Píšem na blogu aj o tejto mojej konkrétnej ceste. Sám rád čítam reálne príbehy a verím, že aj ten môj môže slúžiť ako inšpirácia.

Čím je tento blog špecifický?

Zameriava sa na podstatu vecí a vidí ich v súvislostiach. Nezameriava sa len na ako byť úspešný, dobre zarábať, byť efektívny…,ale zároveň aj na to, ako byť vnútorne šťastný a robiť veci, ktoré nám dávajú zmysel a cítime pri nich naplnenie. Hľadám a dávam odpovede aj na to – „Čo sú slepé uličky a aké pasce nás čakajú na ceste za napĺňajúcim a šťastným životom.“

„A čo tým vlastne myslíš?“

Ak je niekto veľmi úspešný a úžasne zarába, ale nemá čas na rodinu, na to čo robí rád a necíti sa šťastný, tak tu niečo nie je v poriadku.

A na druhej strane, ak niekto robí čo ho baví, cíti v tom zmysel, má čas aj na rodinu, ale má veľké finančné problémy a nevie ako sa uživiť, tak to tiež nie je OK.

Tento blog je teda aj o tom, ako nájsť prepojenie zmysluplnej práce, dostatku peňazí a vyváženého životného štýlu. Byť voľný pre život 🙂

Koučing

Vo všetkých týchto oblastiach, o ktorých píšem na blogu, pomáham ľudom nájsť riešenia na ich problémy a dosiahnuť svoje cieľe aj prostredníctvom koučingu 1 na 1. Na tejto stránke si môžete prečítať, čo to je, ako to funguje, čo konkrétne Vám to vie priniesť.

Čím odporúčam začať – kľúčové články:

Počas svojej skoro mnoho-ročnej cesty som zistil, že treba začať od toho, čo je naším poslaním, čo nám poskytuje vnútorný zmysel.

O poslaní a ako si ho nájsť:

Prečo každý potrebuje nájsť svoje POSLANIE a ako to súvisí s Vášňou a Peniazmi?

Ako konečne nájsť svoje POSLANIE a tým získať zlatý kľúč k vnútornej spokojnosti?

O tom, že mať v živote Work-life balance je síce veľmi dôležité, treba však dať pozor na úskalia, ktoré na nás pritom číhajú:

Work-life balance úplne inak!

Ako prekonať 1. “kameň úrazu” keď chceme naozajstný Work-life balance

Články k efektivite a „vytváraniu si“ voľného času:

Ako som si vytvoril voľný čas – moja cesta k hyperproduktivite

10 drahokamov efektivity – najcennejšie tipy na zefektívnenie svojich činností

Čo potrebujeme, aby sme dosiahli náš ideálny život:

Ideálny životný štýl – 7 pilierov pre šťastný a napĺňajúci život

O mojich zmenách profesie:

Krok do neznáma – zmena profesie

O tom ako je dôležité poznať svoje skryté motivácie:

Čo je podstata toho čo chcete – nehráte na nesprávnom ihrisku?

A ak by vás zaujímal môj príbeh a moja cesta:

Ako sa môže stať zo života zoznam povinností – môj príbeh

Pozývam vás na svoju vlastnú cestu, ktorá vás bude napĺňať, a aby ste boli „Voľný pre život“. Život kde budete šťastný, ale samozrejme treba aby pri tom bola aj zábava a peniaze… 🙂

Chcete so mnou pracovať 1:1? Dohodnite si so mnou life-coachingove sedenie alebo konzultáciu.