fbpx

Prečo „Voľný pre život“ – O čom je vlastne táto stránka?

Súčasná práca Vás nenapĺňa, Ste v nej nespokojní alebo dokonca až unavení? Proste nevidíte zmysel v tom, kde trávite väčšinu svojho bdelého času?

alebo

Stále sa len naháňate, Ste vystresovaní a zavalení povinnosťami a neviete ako z toho von? Potrebujete čas aj pre seba a proste chcete sa viac tešiť zo života?

Ak Vás trápia jedna alebo aj obidve z týchto vecí, tak Ste na správnom mieste.

Volám sa Martin Novák a týmto blogom a hlavne osobne prostredníctvom koučingu, mentoringu a individuálnych programov pomáham ľuďom objaviť si a uviesť do praxe ako:

  • sa znova sa tešiť z práce,
  • si objaviť svoj osobný zmysel alebo poslanie, ktoré potrebujete mať v živote,
  • realizovať zmeny, ktoré vám umožnia viesť zmysluplný a napĺňajúci život,
  • vymeniť stres a naháňanie sa za pokoj,
  • mať „upratané“ čo sú priority a čo potrebujete proste „nehať ísť“. Ako si to celé zariadiť, aby Ste mali Work/Life balance, ktorý Vám bude vyhovovať.

 

Témy work-life balance a poslania sú pevne spojené aj s mojím osobným príbehom.

Začínal som od nuly v dvoch nových profesiách (najprv ako fotograf a potom ako life-coach a mentor) úplne odlišných oproti môjmu pôvodnému povolaniu audítora.

Cielene som si budoval svoju životnú rovnováhu. Vytvoril som si svoj „ideálny“ work-life balance, ale práca mi už neposkytovala naplnenie a necítil som sa spokojný. Dostával som od „sveta“ signály, že niečo nie je v poriadku. A to aj v podobe zdravotných problémov.

A vtedy som už pochopil, že niečo treba zmeniť. Hľadal som prečo nie som vnútorne spokojný a prečo mám tieto zdravotné problémy.

A našiel som nielen dôvod, ale objavil som aj čomu sa chcem ďalej v živote venovať a ako sa do toho pustiť, aby to nezostalo len planým snom. A čo je ešte dôležitejšie, nestačilo len pustiť sa do toho čo chcem robiť, ale potreboval som zmeniť svoje programy a zvyky, aby sa efekt odrazil aj navonok v mojom živote.

Píšem na blogu aj o tejto mojej osobnej ceste. Sám rád čítam reálne príbehy a verím, že aj ten môj môže slúžiť ako inšpirácia.

Čím je
tento blog špecifický?

Zameriava sa na podstatu vecí a vidí ich v súvislostiach. Nezameriava sa len na ako byť úspešný, robiť zmeny, byť efektívny…,ale zároveň aj na to, ako byť vnútorne šťastný a robiť veci, ktoré nám dávajú zmysel a cítime pri nich naplnenie. Hľadám a dávam odpovede aj na to – „Čo sú slepé uličky a aké pasce nás čakajú na ceste za napĺňajúcim a šťastným životom.“

„A čo tým vlastne myslíš?“

Ak je niekto veľmi úspešný a úžasne zarába, ale nemá čas na rodinu, na to čo robí rád a necíti sa šťastný, tak tu niečo nie je v poriadku.

A na druhej strane, ak niekto robí čo ho baví, cíti v tom zmysel, má čas aj na rodinu, ale má veľké finančné problémy a nevie ako sa uživiť, tak to tiež nie je to pravé.

Tento blog je teda aj o tom, ako nájsť prepojenie zmysluplnej práce, dostatku peňazí a vyváženého životného štýlu. Byť voľný pre život 🙂

 

Koučing a individuálne programy

V oblastiach, o ktorých píšem na blogu, pomáham ľudom nájsť riešenia na ich problémy a dosiahnuť svoje cieľe aj prostredníctvom koučingu a individuálnych programov 1 na 1. O koučingu si tu môžete prečítať – čo to je, ako to funguje, čo konkrétne Vám to vie priniesť. V sekcii Vyriešte si mnou v hlavnom menu nájdete individuálne programy.

 

Čím odporúčam začať na blogu – kľúčové články:

Počas svojej skoro mnoho-ročnej cesty som zistil, že treba
začať od toho, čo je naším poslaním, čo nám poskytuje
vnútorný zmysel.

O poslaní a ako si ho nájsť:

Prečo každý potrebuje nájsť svoje POSLANIE a ako to súvisí s Vášňou a Peniazmi?

Ako konečne nájsť svoje POSLANIE a tým získať zlatý kľúč k vnútornej spokojnosti?

 

O tom, že mať v živote Work-life balance je síce veľmi dôležité, treba však dať pozor na úskalia, ktoré na nás pritom číhajú:

Work-life balance úplne inak!

Ako prekonať 1. “kameň úrazu” keď chceme naozajstný Work-life balance

 

Články k efektivite a „vytváraniu si“ voľného času:

Ako som si vytvoril voľný čas – moja cesta k hyperproduktivite

10 drahokamov efektivity – najcennejšie tipy na zefektívnenie svojich činností

 

Čo potrebujeme, aby sme dosiahli náš ideálny život:

Ideálny životný štýl – 7 pilierov pre šťastný a napĺňajúci život

 

O mojich zmenách profesie:

To aby Ťa práca bavila a živila nestačí!

Krok do neznáma – zmena profesie

 

O tom ako je dôležité poznať svoje skryté motivácie:

Čo je podstata toho čo chcete – nehráte na nesprávnom ihrisku?

A ak by vás zaujímal môj príbeh a moja cesta:

Ako sa môže stať zo života zoznam povinností – môj príbeh

 

Pozývam vás na svoju vlastnú cestu, ktorá vás bude napĺňať, a aby ste boli „Voľný pre život“. Život kde budete šťastný, ale samozrejme treba aby pri tom bola aj zábava a peniaze… 🙂

 

Chcete so mnou pracovať 1:1? Dohodnite si so mnou life-coachingove sedenie alebo konzultáciu.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner