fbpx

Vyriešte si ZMYSEL a NAPLNENIE v práci

Cítite nechuť chodiť do práce?

A obzvlášť silné je to v pondelok ráno? Už v nedeľu večer je to ako keby Vaša „duša tak trochu zomierala“ pri predstave ďalšieho týždňa v práci?

Možno sa aj tešíte na kolegov a to je to, čo robí tú prácu znesiteľnou, ale pri predstave čo tam robíte proste cítite nechuť a nevidíte v tom zmysel?

Takéto vnútorné trápenie sa môže prebiehať dlhé roky. V hlave Vám beží „Potrebujem si predsa niečim zarábať“ alebo „Potrebujem živiť rodinu“, ale keď si predstavím, že by som mal/a takto fungovať až do dôchodku“.

Často tento vnútorný boj a stres vedie až k chronickej únave a vyhoreniu alebo iným k zdravotným problémom.

Sám som si to prešiel. Bol to pre mňa silný impulz, že naozaj už niečo potrebujem zmeniť. A teraz spätne som rád, že to prišlo, lebo ma to „prinútilo“ tomu venovať. Možno som si mohol ušetriť veľa trápenia keby som sa tomu venoval skôr a možno som si to potreboval odžiť, aby som vedel s čo najväčším pochopením pomáhať v tomto druhým.

A čo je teda riešenie?

Každý ideme jedinečnou cestou a hodí sa na nás len to naše jedinečné riešenie. Niekoho cesty sa možno trochu podobajú, ale iné bude načasovanie, konkrétne okolnosti a ľudia na ich ceste.

V tejto otázke žiadne najlepšie univerzálne riešenie pre každého neexistuje.

Stretol som sa (či už na vlastnej koži alebo pri práci s klientami) s rôznymi účinnými riešeniami v takýchto situáciách napr.:

  • zmeniť profesiu,
  • začať podstatu toho, čo ma napĺňa, viac robiť v súčasnom povolaní,
  • dať si dlhý sabbatical,
  • v podstate len zistiť čo ma vlastne napĺňa,
  • uvedomiť si že už pracujem v oblasti, ktorá je pre mňa ako šitá, len potrebujem nájsť ako v rámci toho robiť čo najviac pre mňa zmysluplných vecí,
  • konečne sa pustiť do toho, čo už roky odkladám,
  • začať si popri súčasnom zamestnaní venovať svojmu doterajšiemu hobby ako potencionálnemu novému povolaniu,
  • začať sa učiť niečo nové a využívať to v súčasnom zamestnaní,
  • uvidieť, že problém nie je v nájdení poslania, ale v utekaní pred nepríjemným pracovným prostredím,
  • začať vlastný biznis v tej oblasti v ktorej pracujem,
  • pomáhať v dobrovoľníckych aktivitách…

 

A každá z týchto ciest má množstvo variánt ako a kedy sa do toho pustiť presne podľa jedinečných špecifík každého konkrétneho človeka.

Aké je ale to najlepšie riešenie práve pre Vás?

 

Určite existuje odpoveď, čo je pre každého z Vás najlepšie urobiť ako nasledujúci krok.

Zvonka Vám to ale nikto len tak bez Vás nevymyslí a neporadí. Nie preto, že by Vám niekto nevedel dobre poradiť.

Ale preto, lebo „Dobré rady do života nefungujú“.

Zmena sa musí udiať vo Vás!

Odporúčam prečítať článok – “Chcem sa v živote pohnúť ďalej!” Čo funguje najlepšie? – kde som písal ako funguje koučing, ale tieto princípy fungujú univerzálne. Dozviete sa prečo dobré rady do života nefungujú a čo naozaj funguje.

Čo mi to prinesie, ak si to vyriešim?

Nie je ťažké si predstaviť čo Vám to prinesie ak si nájdete „Čo je moje poslanie a čo robí pre mňa osobne prácu zmysluplnou a napĺňa ma?“ a potom to aj spravíte súčasťou svojho života.

voľný pre život, o blogu, naplnenie, o stránke
 • Budete sa do práce tešiť!
 • Budete vidieť, že to čo robíte Vám dáva zmysel a oveľa sa zvýši vaša vnútorná spokojnosť.
 • Tým čo Ste „prišli na túto planétu robiť“, Ste najviac užitoční aj ostatným …
 • Vymeníte vnútorné trápenie za pokoj a radosť .
 • Vaša vnútorná spokojnosť a radosť bude mať veľký pozitívny vplyv aj na Vašich blízkych
 • Keď niečo robíte s radosťou a ide Vám to tak je pravdepodobnejšie, že v tom budete úspešní.
 • Aj keď sa v práci vyskytnú ťažké obdobia, omnoho ľahšie ich prekonáte a ani Vám to z Vašej perspektívy nebude pripadať také ťažké. Skôr ako výzva, ktorá Vás posúva ďalej .
 • Neďeľa večer a pondelok už nebudú taký strašiak. Budete sa tešiť aj na pracovné dni aj na víkend️, lebo obidve (napĺňajúca práca aj oddych) patria do života.

Niekedy tá cesta k tomu cieľu môže byť aj náročná a dlhá, ale z vlastných skúseností viem, že už keď vykročíte na túto svojú cestu, rozdiel vo vnútornom pokoji a radosti je veľký.

Pracujte so mnou 1 na 1

Téme poslania, naplnenia, zmenách a zmyslu v práci sa venujem aj na blogu (všetky informácie v článkoch sú zdarma prístupné). Napr v článku – Prečo každý potrebuje hľadať svoje POSLANIE a ako to súvisí s Vášňou a Peniazmi? a v článku – Ako konečne nájsť svoje POSLANIE – a tým získať zlatý kľúč k vnútornej spokojnosti? (a jeho pokračovanie je tu).

Ešte efektívnejšie viete riešiť túto tému prostredníctvom individuálnych programov a life-coachingových sedení so mnou (tieto sú platené).

Tu ponúkam 3 možnosti (pri všetkých ide o individuálnu prácu 1 na 1):

Program – VYRIEŠTE SI ZMYSEL A NAPĹŇAJÚCU PRÁCU

Hlavný rozdiel tohoto programu oproti koučingu je, že sú dopredu pripravené konkrétne oblasti a úlohy, ktoré spolu prejdeme. Tieto Vám pomôžu lepšie spoznať seba a objaviť svoje skryté motivácie, potreby a ďalšie smerovanie.  Pozrieme sa napr. Vaše hodnoty, limitujúce presvedčenia, očakávania, skryté potreby a pod. A potom sa na ich základe odrazíme k nájdeniu konkrétneho individuálneho riešenia.

Pred každým sedením dostanete pracovný list, ktorý si doma ako prípravu urobíte a potom s tým budeme ďalej pracovať. Pôjdeme hlbšie a objavíme nové perspektívy a riešenia, aby to bolo pre Váš život a rozvoj čo najprínosnejšie.

Tento program je veľmi vhodný napr. ak Ste vo fáze keď skôr netušíte, kadiaľ by Vaša cesta mohla viesť. Len viete, že potrebujete zmenu.

Tento individuálny program tiež používa koučovacie techniky. Nie preto, lebo by som Vám nevedel alebo nechcel dať priamu radu, keďže som si sám v tejto tématike veľa „odžil“ a veľa krát ju riešil z klientmi.

Dať radu je práve omnoho ľahšie ako byť nestranný a pomôcť objaviť to najlepšie riešenie človeku samému. Možno Ste sa stretli s tým, že Ste boli na úžasných školeniach alebo konzultáciách, ale aj keď Ste boli z toho motivovaní, tak realizovať zmeny v živote sa Vám nedarilo.

Z hľadiska dosiahnutia reálnych výsledkov je pre klienta oveľa prínosnejšie, ak si na to svoje najlepšie riešenie a kroky k jeho realizácii (aj keď s externou pomocou) príde sám.

Možno sa v tejto situácii točíte dokola už roky a zatiaľ sa Vám nepodarilo si to riešenie nájsť alebo sa odhodlať ho zrealizovať. Koučovacie techniky Brief Solution Focused Couchingu,  ktoré používam aj v tomto programe, sú presne na také situácie ideálnym prostriedkom.

Program pozostáva buď z 5 alebo 10 sedení. (buď osobných alebo online cez videohovor podľa Vášho výberu). Rozdiel medzi týmito variantami je hlavne v rozsahu a hĺbky, do ktorej počet sedení a urobená príprava umožnia ísť.

1. Variant (3-mesačný program)

V tomto balíku je zahrnuté:

 • päť 60 minútových individuálnych stretnutí (online alebo osobné)
 • cvičenia a pracovné listy
 • feedback a podpora k Vášmu napredovaniu

Cena je 580 EUR

2. Variant (6-mesačný program)

V tomto balíku je zahrnuté:

 • desať 60 minútových individuálnych stretnutí (online alebo osobných)
 • cvičenia a pracovné listy na prípravu
 • feedback a podpora k Vášmu napredovaniu

Cena je 1050 EUR

KOUČING

Pracujem postupmi a technikami Solution Focused Coachingu. Tento prístup veľmi účinne otvára nové perspektívy a uľahčuje nájdenie pre klienta najvhodnejších riešení.

Navyše je zameraný na odhaľovanie a posilňovanie vnútorných zdrojov a silných stránok klienta tak, aby si klient nielen našiel riešenie, ale ho aj úspešne dokázal v živote zrealizovať.

Je vhodný napr. vtedy ak si chcete objavovať rôzne riešenia a nové perspektívy. Alebo ak si už viete definovať čo približne chcete a chcete si vyriešiť a naplánovať ako sa tam dostať.

Je veľmi silným nástrojom tiež pri získavaní nových uvedomení a pochopení (AHA momenty) o sebe a pri objavovaní svojich „slepých miest“.

Koučing je možné si dohodnúť si postupne ako jednotlivé sedenia alebo ako cenovo výhodnejší balíček. Viac o koučingu, ako to funguje a ako prebieha spolupráca, o cenách… si môžete prečítať v sekcii KOUČING.

Som kouč certifikovaný Medzinárodnou federáciou koučov (ICF) aj Slovenskou asociáciou koučov (SAKO) a som viazaný etickým kódexom pre koučov.

V prípade ak sa mi počas našej spolupráce bude ukazovať, že by bol pre Vás vhodnejší čistý koučing namiesto individuálneho programu (alebo opačne), tak Vám to budem komunikovať a môžete sa slobodne rozhodnúť, ktorou cestou budete ďalej pokračovať.

Garancia

V prípade, ak prvé sedenie nebudete považovať za prínosné, tak vám platbu za koučing alebo za individuálny program vrátim. Jediný predpoklad je porozumenie toho, čo koučing je a aký je rozdiel od poradenstva a mentoringu. Poskytujem aj služby mentoringu – pozri nižšie.

Pri zakúpenom koučovacom balíček alebo individuálny program, ak sa po niekoľkých sedeniach rozhodnete, že už ďalšie nepotrebujete, alikvótnu časť platby za balíček alebo program Vám vrátim.

MENTORING

Je vhodný vtedy ak už máte cestu ujasnenú a potrebovali by Ste nejaké vedenie alebo odovzdanie skúseností od niekoho, kto si už podobnú cestu prešiel.

Mentoring ponúkam v týchto oblastiach:

 • Zmena profesie (sám som úspešne absolvoval dvakrát úplne od nuly v navzájom nesúvisiacich profesiách: z audítora na profesionálneho fotografa, a z fotografa na kouča – v súčasnosti fungujem v obidvoch týchto profesiách).
 • Prechod zo zamestnania na freelancera (na voľnú nohu).
 • Fungovanie ako freelancer s dôrazom na rovnováhu zarábania a voľného času.

Odporúčam najprv dohodnúť si bezplatnú predbežnú konzultáciu (viď nižšie), aby sme sa spolu pozreli, či Vám viem v rámci mentoringu poskytnúť to čo potrebujete a očakávate.

Chcete zmenu a hľadáte riešenia ale potrebujete sa ešte niečo spýtať?

 • Potrebovali by Ste sa najprv porozprávať či som pre Vás tá správna voľba vo Vašej situácii?
 • Alebo sa potrebujete ešte niečo dozvedieť, aby Ste sa mohli rozhodnúť, ktorý spôsob práce so mnou by bol pre Vás najvhodnejší?

Predbežná konzultácia

Ponúkam Vám bezplatnú 30 minútovú konzultáciu cez online videohovor (cez platformu podľa Vášho výberu: Zoom, Messenger, Skype, , Google Meets).

Chcete sa niečo spýtať, dohodnúť si predbežnú konzultáciu, objednať na na koučing alebo na individuálny program? Môžte použiť tento kontaktný formulár alebo mi poslať email na martin@volnyprezivot.sk

Odoslaním súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov ako je uvedené v dokumente "Ochrana osobných údajov".

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner