fbpx

Perfektný WL balance ako väzenie

0

Navonok to vyzeralo výborne

Zažil som si obdobie, keď som mal byť podľa všetkých vonkajších faktorov spokojný, ale vnútorne to bolo práve naopak. Cítil som sa nespokojný a uväznený. A bolo to ešte horšie, lebo ma nikto v tejto situácii nedržal. Vytvoril som si ju sám a ochotne.

Pracoval som cca 6 hodín denne ako som si to vysníval. Uživil som v takom režime rodinu s malými deťmi. Staral som sa o dom, záhradu, venoval som sa vo voľnom čase svojim záľubám a mal som dosť času na deti a manželku. Bol som veľmi efektívny a bol som hrdý na to ako som si to zariadil.

Proste som si v hlave vykonštruoval ako chcem žiť a išiel som za tým. Popritom som si ani nevšimol, že vlastne žijem len v budúcnosti. Že väčšinou už chcem rýchlo dokončiť jednu vec a ísť robiť ďalšiu. Skoro všetko som bral ako povinnosť.

Životná rovnováha sa mi stala cieľom, namiesto toho aby bola prostriedkom.

V tom období ma už ani vtedajšie povolanie moc nebavilo a neposkytovalo mi vnútorné naplnenie.

Postupne som sa dostal do štádia, keď som pociťoval chronickú únavu a začal som si čoraz viacej uvedomovať, že vlastne takto žiť nechcem. Že niečo nie je v poriadku.

Ale som vďačný, že sa mi to stalo, lebo ma to „prinútilo“ zaoberať sa svojim životom INAK. Presunúť pozornosť z vonkajších faktorov kvality žitia na vnútorné. Na to čo ma robí naozaj šťastným a dáva mi zmysel.

Aj vďaka tomu som zistil čo ma naozaj napĺňa a zariadil som si život novým spôsobom. To, že som sa naučil byť efektívny a vytvoriť si WL balance mi je užitočné aj teraz, keď už to je len prostriedok k tomu, čo je naozaj dôležité.

A lekcie z toho obdobia sú mi veľmi užitočné aj pri práci s klientmi v rámci koučingu a individuálnych programov. Dokážem na svojom „radare“ zachytiť aj to, čo by bez tejto skúsenosti nešlo.

Ak máte chuť sa na záver zamyslieť:

❓ V ktorej oblasti sa cítim uväznený? Čo predstavuje prvú mrežu, ktorú by som chcel prepíliť?

Potrebujete si vybudovať Work/Life balance, ktorý Vám prinesie spokojnosť, posunúť sa v živote alebo v práci ďalej, nakopnúť sa v k dôležitému cieľu? Pomáham aj v týchto témach klientom pomocou koučingu alebo individuálnych programov?

Tu sa môžete objednať na 30-minútovú bezplatnú konzultáciu, kde sa môžeme porozprávať ako by som Vám vedel prostredníctvom koučingu pomôcť, či sa to hodí na Vašu situáciu a môžte sa bližšie zistiť o čom to koučing vlastne je a ako to prebieha alebo sa môžete priamo objednať na koučing.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner