fbpx

Prišla ku mne vystresovaná

0

Prišla ku mne vystresovaná. Avšak nie kvôli tomu, že chcela riešiť náročnú situáciu, ale kvôli tomu, že to bol jej úplne prvý koučing a chcela „podať dobrý výkon“.

Lebo mala strach, či bude počas koučingu dosť dobrá.

Veľmi rýchlo zistila, že koučing nie je o tom podávať výkony a spĺňať očakávania kouča a že ja som celkom milý :-).

A že aj keď sa pýtam rôzne otázky a chcem od nej, aby sa zamýšľala úplne inak ako doteraz, tak že nech povie hocičo, tak pre mňa bude vždy dosť dobrá.

Pretože to robí s úprimnou snahou riešiť svoju situáciu, poznať seba a rozvíjať sa.

Kľúčové bolo, že táto obava „či som dosť dobrá“, sa skrývala aj za tou témou, s ktorou prišla.

Zistila, že si potrebuje budovať sebadôveru zvnútra, lebo od toho závisí do veľkej miery aj posun v jej téme.

Zvonka sa vybudovať sebadôvera nedá, aj keď podpora ľudí a uznanie vedia pomôcť. Lebo by sa vždy vyskytli situácie a ľudia, kde by to zažívala a brzdilo by ju to.

Nie je to ľahká cesta, avšak odišla s chuťou sa na ňu vydať, lebo to stojí za to.

A aj to, že ku mne prišla vystresovaná kvôli tejto svojej obave, bolo vlastne veľmi dobré, lebo si tak vedela lepšie uvedomiť, ako to u nej funguje, ako veľmi ju to ovplyvňuje a čo potrebuje zmeniť.

Tento post mi dávalo veľký zmysel napísať práve preto, lebo za tým čo riešime, sa väčšinou skrýva niečo ešte hlbšie. A že si to vieme všímať na tom, čo sa nám deje, lebo „svet nám to zrkadlí“.

Ak máte chuť na otázku:

Čo sa mi opakuje dookola v rôznych oblastiach života? A čo mi to umožní, keď sa mi to podarí vyriešiť?

———————————————————–

Potrebujete zrealizovať zmenu, posunúť sa v živote alebo v práci ďalej, nakopnúť sa v k dôležitému cieľu? Pomáham aj v týchto témach klientom pomocou koučingu alebo individuálnych programov?

Tu sa môžete objednať na 30-minútovú bezplatnú konzultáciu, kde sa môžeme porozprávať ako by som Vám vedel prostredníctvom koučingu alebo individuálnych programov pomôcť, či sa to hodí na Vašu situáciu a môžeme aj rovno začať s Vašou témou.

Tiež môžte na tejto konzultácii zistiť viac o čom to koučing (alebo individuálne programy) je, ako to prebieha alebo ak už viete, že toto potrebujete, môžete sa priamo objednať na koučing.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner