fbpx

Ľadové lekcie

0

Niekoľko dní mrzlo a tak mi skrsol takýto plán. Zavolal som dvojicu s ktorou som už pred tým fotil na svoje projekty a spýtal sa, ich či nechcú skúsiť niečo nové „ľadové“.

Tie fotky čo vidíte sú z fotenia na zamrznutom jazere.

Naštudoval som si aká hrúbka ľadu je bezpečná a deň predtým som sa vybral na jazero s akuvŕtačkou. Urobil som dieru do ľadu a bol taký hrubý, že by uniesol aj auto, takže to bolo v pohode.

Častokrát som fotieval aj z úrovne zeme, tak som si doniesol aj garimatku. A veľmi sa mi hodila, lebo som pri fotení dosť času strávil ležiac na ľade.

A vyskúšal so aj fotenie odrazu v krištáľovej guli.

Bolo to začiatkom roku 2017 a vtedy som si už jednoznačne uvedomoval, že ma vtedajšie povolanie fotografa už nenapĺňa. Bolo to úplne iné ako tie prvé roky potom, ako som „zavesil audítorské remeslo na klinec“ a vášnivo sa venoval fotografovaniu.

Najväčšiu radosť pri fotografovaní mi poskytovalo keď som fotil niečo úplne nové. Niečo, čo som si sám vymyslel a naplánoval. Tak ako teraz na tomto zamrznutom jazere.

A táto nespokojnosť ma podnietilo k intenzívnemu hľadaniu. Skúmal a hľadal čo potrebujem zmeniť v sebe aj mimo seba. Hľadal som čo potrebujem mať v práci aby som v nej mal svoj hlbší zmysel, aby ma napĺňala.

To ma postupne doviedlo až ku koučingu a k ďalším činnostiam, kde ľuďom pomáham pri ich osobnom rozvoji, sebapoznaní a dosahovaní cieľov.

Odkaz z tohoto príbehu:

  • Aj keď človeku chýba v súčasnosti naplnenie v práci, vie sa zamerať na tie aspekty, ktoré ho bavia a napĺňajú najviac.
  • Nespokojnosť nie je len niečo nepríjemné, ale vie byť impulzom k veľkým pozitívnym zmenám.
  • Bezpečnosť pri práci nadovšetko 🙂

Ak máte chuť na otázku:

Čo konkrétne mi v súčasnosti poskytuje v práci najväčšie naplnenie?

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner