fbpx

Biznis rozprávka o kráľovi ZMIEN a živloch

0

U kráľa zmien

Kráľ ZMENY zavolal 4 živly a povedal im:

🔥 Oheň! ty budeš predstavovať zmenu, kde všetko staré potrebuje byť zanechané, aby mohlo povstať niečo úplne nové!

🌊 Voda! ty predstavuješ neustále prebiehajúcu a a prispôsobivú zmenu!

🌱 Zem! ty zosobňuješ zmenu, ktorá prebieha pomaly a postupne, ale vytrvalo, ako keď zo semienka po rokoch vyrastie mohutný strom!

🌬️ Vzduch! ty prinášaš zmenu tam, kde treba urobiť poriadok v súčasnom systéme, odveješ nepotrebné a prežité a uchováš silné a podstatné!

Teraz choďte do sveta a podporujte ľudí v ich zmenách.

Živly pomáhajú vo svete ľuďom so zmenami

4 živly sa živelne pohybovali po svete a pomáhali ľuďom so zmenami v súlade so svojou podstatou. Málokedy na seba narazili, ale raz sa všetky štyri naraz stretli v jednej korporácii.

A všetky ich to rovno ťahalo do jednej kancelárie, kde sedeli 4 kolegovia. Zďaleka cítili tú nespokojnosť a zlú atmosféru. Všetci potrebovali #zmenu a tak sa živly pustili do svojej práce.

Nebolo to ale ľahké, lebo aj keď už zmenu dlho potrebovali, tak jeden sa jej bránil, druhý sa jej bál, tretí tvrdil, že ju nepotrebuje a štvrtý nástojil, že sa už predsa zmenil.

🔥 Oheň išiel k tej, čo už dlho rozmýšľala, že chce robiť niečo úplne iné, lebo to súčasné ju už nenapĺňa. Pomohol jej, aby nabrala odvahu, zanechala staré a pustila sa do nového.

🌊 Voda išla k tomu, čo sa bránil zmenám a zostával v starých nefunkčných vzorcoch fungovania v práci. Pomohla mu, aby uvidel veci z novej perspektívy a premenil svoju nespokojnosť na spokojnosť. Zmenil sa zostal na tom istom pracovnom mieste.

🌱 Zem pomohla tej, ktorú trápili jej nenaplnené potreby. Práca ju bavila, ale mala aj potreby, ktoré v práci nedokázala naplniť. Zem ju inšpirovala zasadiť „semienko“ a ako to semienko rástlo, tak si tým viac nachádzala spôsoby, ako tieto potreby naplniť aj mimo práce.

🌬️ Vzduch išiel k tomu, čo už dlhodobo cítil, že stagnuje a nerastie. Že aj keď sa na tú prácu hodí, tak už mu dala čo mohla. Pomohol mu, aby si našiel spôsob ako zostať v tej oblasti a firme ktorú má rád, ale aby to bolo znovu podnetné a rozvíjajúce. Nakoniec zistil, že mu stačí presunúť sa len o poschodie vyššie na iné oddelenie.

Ale tejto rozprávke nie je koniec, lebo živly ďalej lietajú po svete a pomáhajú so zmenami tam kde treba. Asi ste sa s nimi už stretli alebo možno ich práve očakávate.

Nie je zmena ako zmena

🟢 Nemusíte sa báť, že keď by Ste ku mne prišli na koučing riešiť zmeny, že na vás budem fúkať, oblievať vodou alebo nebodaj podpaľovať.

Ale to ako zmena funguje a to aby si človek našiel pre seba ten vhodný typ zmeny, pokladám za extrémne dôležité. Preto, aby mohla byť zmena úspešná a aby priniesla to čo od nej človek očakáva.

Ak máte chuť sa zamyslieť:

❓ Ak potrebujete v súčasnosti zmenu, aký druh zmeny by to bol?

P.S. Táto biznis rozprávka mi napadla dnes v noci, keď som nemohol spať. A prišli mi aj ďalšie nápady, takže som niekoľko hodín nespal, čo teda ráno bolo na mne vidieť. Často mi nápady chodia práve v noci, ale nemôžem si to dovoliť príliš často, aby som sa nepremenil na zombíka.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner