fbpx

Čo keď mi z tých možností nič nevyhovuje?

0

Nevyhovujúce možnosti

Keď som sa prihlásil do bankingu v mobile, tak mi to najskôr ponúklo úver a dalo možnosti:

  • zavolajte mi
  • vyskúšať kalkulačku
  • neskôr

Mne ale nevyhovovala ani jedna z tých možností. Úver nepotrebujem a hodila by sa mi možnosť – nemám záujem.

Samozrejme toto je banalita, proste človek odklikne „neskôr“ a má nejaký čas pokoj.

…ale pritom mi napadlo, že v živote to často funguje aj s oveľa dôležitejšími záležitosťami.

Máme v živote na výber možnosti, z ktorých nám žiadna nevyhovuje.

A ešte záludnejšie je, ak nám tie možnosti nikto neponúka, ale tie nevyhovujúce možnosti si dávame sami.

Áno , sami sa vieme obmedzovať najlepšie, lebo tomu úplne veríme. Konáme bez najmenších pochýb v súlade s týmito limitujúcimi presvedčeniami.

Nové možnosti

💡 ALE, keďže si tie možnosti dávame sami, tak si sami vieme DOPLNIŤ aj nové vyhovujúcejšie možnosti.

Tu nejde o to, aby vznikla nejaká zázračná možnosť (aj keď prečo nie), ale o to aby sme objavovali možnosti, ktoré prinesú niečo nové a lepšie. Môže to byť trošku z tej možnosti a trošku z druhej alebo niečo úplne nové…

Zámerne som nenapísal „hľadali“ nové možnosti ale „objavovali“. Pri hľadaní môže byť skôr taký ten „scarcity mindset“ ale pri objavovaní máme otvorenú myseľ.

Tento nový spôsob rozširovania svojich možností som začal vedome používať vo vlastnom živote až na základe inšpirácie z rozhodovacích modelov, čo je technika používaná v koučingovej praxi.

Pomáhajú lepšie sa rozhodovať v dôležitých situáciách a veľmi užitočné sú práve pri objavovaní nových a „rozširovaní“ doterajších možností.

Pritom sa najprv na doterajšie možnosti pozriete s iného uhlu a potom začnete objavovať nové možnosti alebo objavíte čo ešte potrebujete aby Ste sa vedeli rozhodnúť tak aby ste s tým boli spokojní.

Na záver ak máte chuť sa zamyslieť:

❓ Kde v súčasnosti vidím len možnosti, ktoré mi nevyhovujú?

❓ Ktoré limitujúce presvedčenia by som potreboval/a zmeniť, aby som začal vidieť nové vyhovujúcejšie možnosti?

P.S. Na fotke je moja dcéra, ktorá cviklu moc nemusí a keď dostane na výber len cviklu, tak moc nemá z čoho vyberať. Fotka je z minulého roku, kedy sme mali úžasnú úrodu cvikly, ktorú má naopak veľmi rád syn.

Potrebujete sa rozhodnúť v dôležitej veci alebo Vás zaujíma Vás ako riešiť si svoje témy naplnenia v práci, posunutia sa v práci ďalej a lepšieho robenia zmien pomocou koučingu alebo individuálnych programov?

Tu sa môžete objednať na 30-minútovú bezplatnú konzultáciu, kde sa môžeme porozprávať ako by som Vám vedel prostredníctvom koučingu pomôcť, či sa to hodí na Vašu situáciu a môžte sa bližšie zistiť o čom to koučing vlastne je a ako to prebieha.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner