fbpx

Kde zobrať ENERGIU na svoje ciele?

0

Asi aj preto, lebo nepatrím k ľuďom s „nevyčerpateľnou energiou“, som si na to dával vždy pozor. Vedieť AKO a KAM, ale nemať dosť energie sa tam ➤ dostať je ešte horšie ako vôbec nevedieť.

Vedieť ako sa dostať k svojmu cieľu, ako vyriešiť svoj „problém“ alebo zvládnuť výzvu ➤ je len prvá polovica ◑.

Druhou polovicou je ENERGIA🔋 na to, aby „som to vyriešil“ , aby „som dosiahol cieľ“.

Je to vlastne taká „FYZIKA ŽIVOTA“. Som niekde a chcem sa dostať ďalej/vyššie. A na vykonanie tejto ZMENY potrebujem dodať energiu.

Otázky sú: „Mám jej dosť? a „Kde zoberiem potrebnú energiu“?

ENERGIA🔋 sa dá ušetriť alebo získať ďalšia. Je to vlastne podobné ako s peniazmi. A podobné je aj to že nás to neučia ani v škole ani doma.

🔶 Spôsoby ako energiu UŠETRIŤ:

Prestať dotovať pozornosťou oslabujúce a spochybňujúce myšlienky (áno toto nám naozaj odčerpáva mentálnu energiu, skúste pozorovať ako sa cítite v deň, keď Vám takéto myšlienky stále kolujú v hlave),
Eliminovať úniky cez negatívne emócie. Aký vplyv na to ako sa cítime má strach, úzkosť, smútok a depresia je tiež ľahké si overiť ak to začneme pozorovať. Paradoxne hnev niekedy ak sme boli predtým v depresii dodá energiu, lebo je to energeticky vyšší stav.
• Presmerovať energiu od menej podstatných záležitostí a zamerať ju len na to dôležité. Logicky ak si ju nevyplytváme na málo dôležité veci, tak nám zostane na to podstatné. Treba si vedieť určiť čo je a nie je pre nás podstatné.
• Vybrať z možností cestu s najmenším odporom (zasa fyzika, kde je najmenší odpor netreba toľko energie).
Eliminovať množstvo rozhodnutí počas dňa (vybudovaním rutín).

🔶 Spôsoby ako energiu ZÍSKAŤ alebo obnoviť:

Robiť čo nás baví. Určite ste si všimli koľko máte energie keď robíte čo vás baví a naopak. Aj na deťoch je to krásne vidno.
Cvičiť, napr. tai chi, chi kung, jóga, pohyb na čerstvom vzduchu …
Spánok (dostatok hlbokého a REM spánku) alebo aj zdriemnutie cez deň
Meditačné praktiky.
• Vhodná strava.

Z dlhodobého hľadiska sa oplatí riešiť aj „ako zväčšiť svoj potencionálny rezervoár energie„. Je rozdiel či máte dennú kapacitu 500 alebo 1000.

Všetko je na niečo dobré

To, že som si toho sám dosť „preskákal“ s nedostatkom energie, má ale aj svoje výhody.

Naučilo ma to byť vnímavejší k svojej energii a ako si ju „manažovať“.

A tiež je to veľmi užitočné pre moje povolanie, keďže pri koučingu dávam rovnako dôraz aj tú „druhú polovicu◐“, teda aby sa klient dostatočne zamyslel a riešil aj -> „kde zobrať energiu na svoje CIELE a RIEŠENIA“.

Ak sa potýkate s nedostatkom energie, môžte si prejsť spôsoby ako ju ušetriť, obnoviť alebo získať a začať s tým kde očakávate najväčší efekt.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner