fbpx

Úspešný treba byť podľa seba, inak…

0

Je plno motivačných videí o tom, kde známi podnikatelia, miliardári, celebrity hovoria o tom, čo je potrebné, aby bol človek úspešný. Síce sú tam naozaj inšpiratívne príbehy a rady…ALE

…ak niekto začne slepo ísť podľa týchto rád, tak môže dosiahnuť úspech, ktorý ho vôbec nebude uspokojovať.

Najprv treba poznať – „čo mi naozaj prinesie spokojnosť a naplnenie“. Treba vedieť čo znamená „môj ÚSPECH“.

⚖️ Napr. v mojej definícii úspechu je dôležitá rovnováha. Preto obetovať všetko pre pracovný úspech na úkor rodiny, slobody, skúšania nového, kontaktu s prírodou… by mi neprinieslo spokojnosť.

A mal som aj obdobia keď som nešiel podľa toho svojho. Čo bolo tiež dobré, lebo mi to lepšie umožnilo objaviť čo „je to moje“.

Každý to má inak a je to v poriadku.

🚀 Dobrý príklad je Elon Musk.
Povedal: „Človek potrebuje pracovať 80-100 hodín týždenne, aby zmenil svet.“ A sám často pracoval 120 hodín týždenne a spával priamo v práci. A aj priznal, že „pain levels increase exponentially above 80 hours“.

Muska pokladám za veľmi inšpiratívneho človeka. Keby som ale nasledoval čo odporúča, mne osobne by to neprinieslo spokojnosť.

Veľmi sa teším keď sa mi v rámci koučingu vyskytne príležitosť preskúmať ako to má človek s úspechom, naplnením a spokojnosťou. Čo to pre neho znamená a čo sa o sebe v tomto doteraz naučil.

Táto oblasť ma nielen veľmi baví, ale je aj veľmi dôležité si to uvedomovať. Bežne len tak o tom málokto zvykne rozmýšľať a .

Keď niekto robí v živote veľké zmeny, či už v práci alebo si buduje nový lepší štýl života, tak je nevyhnutné to zohľadniť a dať do súladu s hodnotami.

Inak „strieľame naslepo“ a úspech nakoniec nebude úspešný.

Ak máte chuť sa zamyslieť:
❓ Čo to pre mňa znamená byť úspešný?
❓ Je táto definícia v súlade s mojimi hodnotami a potrebami?

Zaujíma Vás možnosť riešiť si svoje témy naplnenia v práci, posunutia sa v práci ďalej a lepšieho dosahovania svojich cieľou pomocou koučingu alebo individuálnych programov?

Tu sa môžete objednať na 30-minútovú bezplatnú konzultáciu, kde sa môžeme porozprávať ako by som Vám vedel prostredníctvom koučingu pomôcť, či sa to hodí na Vašu situáciu a môžte sa bližšie zistiť o čom to koučing vlastne je a ako to prebieha.

Alebo tu sa dá priamo objednať na koučing.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner