fbpx

Zrkadlo ktoré ukáže viac

0

Keď sa pozriem do zrkadla 🪞 tak presne viem, či som strapatý alebo mám na nose kečup od obeda.

Môžem vidieť aj radosť, únavu, spokojnosť, neistotu… Schopnosť obyčajného zrkadla je ale obmedzená, ak chcem vidieť niečo ešte hlbšie.

Ako vidieť napr. ako s nami manipuluje ego, čo je naozaj skryté za nespokojnosťou v práci alebo prečo si „dookola priťahujem šéfov, s ktorými si nerozumiem“…?

Existuje zrkadlo🔘, ktoré odráža aj takéto hlbšie veci.

Všimli Ste si koľko toho dokáže povedať o človeku jeho dom, pracovný stôl alebo ako sa oblieka?

Alebo čo o nás hovorí to, ako s nami jednajú ľudia a akých ľudí si „priťahujeme“ do života?

Toto zrkadlo tvorené okolitým svetom DOKONALO odráža všetko o nás.❗️

Má to ale háčik. Aj keď má človek toto zrkadlo neustále pred sebou, väčšinou „nevidí“.Nevidí, lebo to nie je ľahké a je potrebné naučiť sa ho používať.

💡 Je ale aj ďalšia pomôcka, ktorá vynikajúco slúži ako zrkadlo.A tým je koučing ako nástroj a kouč ako „nastavovateľ“ zrkadla.

Kouč nepodsúva klientovi čo by mal robiť, ani mu neodovzdáva svoje vedomosti a skúsenosti (tieto sú pri koučingu dôležité, ale nie preto aby klientovi radil). Preto je možné vďaka koučingu zazrieť a UVEDOMIŤ si veci, ktoré tu síce stále sú, ale človek ich nevidí a neuvedomuje si ich.

Som nielen kouč, ale aj sám koučing využívam a pred pár dňami som presne tento #moment zažil na sebe.

To bol aj impulz prečo som sa o tejto „schopnosti“ koučingu rozhodol napísať.

Môj pohľad je:

➤ Učiť sa vidieť ľudí a svet okolo seba ako zrkadlo, ktoré nám odráža všetko o nás samých je schopnosť, ktorú stojí za to si budovať … a je to celoživotná cesta.

Koučing je skôr také „ľahšie získateľné zrkadlo“. Niekedy funguje s veľkým focusom na riešenie konkrétnej témy. Inokedy ukáže obraz, ktorý má zásadnú dôležitosť pre celý život.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner